Zlato jako dlouhodobá pojistka

5.5.2021
Investiční zlato po dynamickém růstu v letech 2019 a 2020, kdy si celkem připsalo téměř 40 %, aktuálně pokleslo.

Kdy jindy nakoupit než při poklesu ceny? Využijte aktuální situaci k doplnění či navýšení podílu zlata ve svých portfoliích. Předpoklady pro opětovný růst ceny zlata přetrvávají. Státy bojují s dopady boje se současnou situací a nebývale zvyšují své zadlužení a ekonomiky se snaží podpořit pokračujícím tiskem nových peněz, což zvyšuje tlak na růst inflace. To nahrává zlatu, jako bezpečnému přístavu. Nadále jsme přesvědčeni, že cena zlata výrazně poroste a že se naplní očekávání nárůstu ceny na dvojnásobek současných cen v řádu 5 let.

Pokud Vás zajímá pohled nezávislých ekonomů, připojujeme citaci z mimořádné analýzy, kterou zpracovala Markéta Šichtařová a Jiří Cihlář ze společnosti Next Finance.

Ale POZOR! Je potřeba pečlivě vybírat partnera, od kterého budete zlato nakupovat, abyste měli jistotu, že nakupujete opravdu zlato - existují technologie, které umožňují velmi jednoduše a bez poškození slitků či mincí prověřit jejich pravost.

Na zlato dosáhne každý, klidně i se stokorunou měsíčně, a v budoucnu ho vymění za hotovost. V současnosti je investice do zlata nejen to, co klienti vážně chtějí, ale je to investice, která dává největší smysl i v kontextu současné ekonomické krize a nejistoty. Navíc je investiční zlato v Evropské unii osvobozené od DPH. 



Zpět na novinky