Vyplatí se havarijní pojištění?

13.3.2018
Zákonné povinné ručení (POV) je, jak již s názvu vyplývá, povinné pro každého vlastníka vozidla. V České republice je evidovano dle České kanceláře pojistitelů necelých 8 milionů vozidel. Ale havarijní pojištění nedosahuje skoro ani 1/4 z celkového počtu! Význam havarijního pojištění si většina z nás uvědomí až v době vzniku škodné události. I přesto, že vozidla dosahují věku staří někdy až 14 let, v určitých případech se určitě vyplatí.

Havarijní pojištění ve většině případů kryje havárii, živel, odcizení a vandalismus. Věděli jste, že se v České republice stane přibližně 200 dopravních nehod denně?  A více než 2.000 majitelům českého vozu Škoda zůstane každý rok jen klíček a prázdné místo v garáži. I příroda nás někdy dokáže překvapit - nečekané krupobití, vichřice nebo "jen" rozkousané kabely od zvířat  - a úspory na dovolenou jsou pryč.

neh.jpgRizika, které zahrnuje havarijní pojištění, jdou sjednat i jako připojištění k POV. V určitých případech je to i výhodnější. Jako např. připojištění skel. Z havarijního pojištění by bylo plněno v případě, že dojde k havárii (střetu). Příklad ze života, který se stal už snad skoro každému z nás -  jede před Vámi auto, odletí mu od kol kamínek přímo do Vašeho čelního skla. Sklo Vám pak praskne. V tomto případě by havarijní pojištění uplatnit nešlo, protože nedošlo k výše zmíněnému střetu. Ale právě připojištění skel řeší tyto případy. A navíc nedochází ani ke snížení bonusů a tím zdražení autopojištění na následující rok. Ve většině případů odpadá i spoluúčast.

K POV lze takto připojistit, krádež, střet se zvířetem, odcizení a vandalismus, živel, rozšířené asistenční služby, náhradní vozidlo, pojištění zavazadel, pojištění garanci plné ceny, ...

Najděte své smlouvy a ozvěte se, rádi je s Vámi zkonzultujeme. Může se stát, že Vám změnou pojišťovny dokážeme pojistné na POV snížit a za ušetřené peníze Vám doporučíme připojištění, které by pro Vás bylo zajímavé!


Zpět na novinky