Úrokové sazby hypotečních úvěrů dále porostou

13.3.2018
Po relativně dlouhém období nízkých úrokových sazeb hypotečních úvěrů dochází v posledních měsících k obratu. Na svém únorovém zasedání Česká národní banka již potřetí po sobě zvýšila základní úrokové sazby a téměř všechny banky na to okamžitě zareagovaly a zvýšily i své úrokové sazby hypotečních úvěrů.

hypo.pngPodle názoru ekonomů se ale dá očekávat ještě minimálně jedno zvýšení sazeb v průběhu tohoto roku. Zájemci o financování svého bydlení by tak neměli příliš otálet a využít ještě současných úrokových sazeb. Stejně tak klienti, kteří již hypoteční úvěr mají, by se měli zamyslet nad tím, jestli se vyplatí čekat na nabídku následné úrokové sazby pro další fixační období, kterou jim pošle jejich stávající banka. V době, kdy nabídka z banky přijde, už mohou platit vyšší sazby než jsou dnes. Pokud by si ale klient dnes zažádal o refinancování úvěru do jiné banky, může si zajistit úrokovou sazbu v současné výši.

U některých bank je navíc možné podat žádost o úvěr i dva roky před tím, než klientovi skončí fixační období u současné banky. Klient tak může mít doma nachystanou novou smlouvu se zafixovanými podmínkami a nemusí se obávat toho, kam až se úrokové sazby za dva roky vyšplhají.

Není to i Váš případ?Zpět na novinky