Máte všechny finanční prostředky na běžném účtu?

14.9.2020
Běžné účty se v České republice těší velké oblibě. S největší pravděpodobností je to dáno českou mentalitou, historickou nezkušeností s investováním a vysokou averzí na riziko. Z toho důvodu dle statistik České Národní banky úspory na běžných účtech od roku 1993 rostou a s tím i uložená výše objemu peněz klientů na běžných účtech, která přesáhla 1,3 bilionu korun.

Částka převyšující měsíční potřebu by ale na běžný učet zdaleka patřit neměla. Pro doporučovanou 3 - 6 měsíční rezervu je vhodnější spořící účet a pro delší horizonty jiné finanční produkty, které svou vyváženou nebo dynamickou strategií překonají nejen inflaci, ale také dokáží vydělat i něco navíc. Podmínkou je správně zvolený čas a správný produkt.

Své prostředky je potřeba ochránit nejen před inflací, ale také před útoky od podvodníků. Rozkliknutí nevhodného mailu, reklamy či internetové stránky Vás také může přijít draho.

Nejlepším řešením je nenechávat své prostředky jen tak ležet na běžném účtu, ale rozvrhnout Vaše úspory na produkty řešící  krátkodobou rezervu (spořící účet), střednědobou rezervu (stavební spoření, dluhopisy, nemovitostní fondy apod.) a dlouhodobou rezervu (investiční fondy, zlato či nemovitosti).

S nastavením Vašeho plánu do budoucnosti Vám rádi pomůžeme.


Toto je obchodní sdělení společnosti MBG BONUSIA, a.s.
Zpět na novinky