Konec 100% hypoték se blíží. Využijte poslední příležitosti.

Česká národní banka se rozhodla omezit poskytování takových hypoték, které dosahují 100% výše zastavené nemovitosti. Proto vydala pro banky doporučení, podle něhož bude možné od 1.10.2016 nabízet hypotéky už jen do 95% ze zástavní hodnoty a od 1.4.2017 dokonce maximálně do 90% zástavní hodnoty nemovitosti.

Kromě toho bude ČNB sledovat také počet hypoték, které se budou pohybovat při této horní hranici. Každá banka tak od dubna 2017 bude moci poskytnout maximálně 15% nových hypoték, které se budou pohybovat v rozmezí 80% až 90% zástavní hodnoty. Převážná většina hypoték se tak bude muset vejít do limitu 80%, zbytek peněz si bude muset klient zajistit z jiných zdrojů.

Další omezení se dotkne hypoték na pořízení nemovitostí určených na pronájem. Takovéto hypotéky budou moci dosáhnout maximální výše 60% zástavní hodnoty.

V nejbližších týdnech se dá očekávat, že banky postupně přikročí k úpravě svých produktových nabídek. Pokud tedy uvažujete o 100% hypotéce, je nyní nejvyšší čas začít s přípravou úvěru.Zpět na novinky