Dávejte si pozor! Není to vždy jen o ceně...

6.11.2018
Na českém trhu se dnes nachází nespočet pojišťoven, které nabízejí svá pojištění. Ať už se jedná o životní nebo neživotní pojištění, každá taková společnost se prezentuje jako nejlepší. Nejjednoduší by pak bylo je tedy srovnat podle ceny - ALE! V příkladech níže Vám ukážeme, proč to není jen o srovnání jednoho čísla na nabídkách. 

1. příkladem je pojem takzvané "vyšší moci". Že nevíte, co je tím myšleno? Jedná se o neplnění v rámci pojistné události, kterou např. způsobí vichřice nebo jiná situace, se kterou  se nepočítalo. Tento pojem byl také nominován v anketě o nejabsurdnější výluku v pojištění.

dog-633562_1280.jpg2. příkladem je drobná poznámka v pojistných podmínkách - a to výluka vodovodní škody. To znamená, že pokud opustíte nemovitost na více než 3 dny, měli byste vodovodní systémy vypustit a uzavřít přívod vody, nebo doplnit do topného systému nemrznoucí směs.

3. příklad je opět o znalosti pojistných podmínek - chcete, aby Vám při vodovodní škodě bylo plněno za zničené věci uložené ve sklepě? Pak je u některých pojišťoven musíte mít alespoň 15 cm nad zemí.

4. příklad je o domácích mazlíčcích. Dorazila k Vám návštěva a Vaše štěně si hrálo a rozkousalo návštěvě boty. I tady si dejte pozor na tzv. výluku na domicil. Ty botky od Bati jim totiž zaplatíte v případě špatného výběru pojišťovny taky sami.

5. příkladem je návrh na "ušetření" pojistného snížením pojistné částky na nemovitost a domácnost. Při pojistném plnění se pak ale může stát, že Vám pojišťovna vyplatí sotva polovinu za podpojištění.

Dalších příkladů bychom našli celou řadu - a proto - nesrovávejte pouze finální čísla. Nechte si vždy vše pořádně vysvětlit.

V BONUSII dbáme především na kvalitu. Rádi Vám poradíme.
Zpět na novinky