Čím dříve bydlíme ve vlastním, tím dříve šetříme

28.5.2014

Zejména mladí lidé stojí před rozhodnutím, jestli jít do pronájmu nebo si pořídit vlastní bydlení. Pro zodpovědné mladé lidi je druhá varianta výhodnější. Proč? Ve vlastním bydlení se budou určitě cítit lépe a svobodněji a navíc na tom budou finančně lépe. 
 

Čekat až našetříme na byt? Nerozumné!

Pořízení vlastního bydlení je jednoznačně správnou volbou. Hypotéční úvěry jsou výhodné a úrokové sazby příznivé. Možností financování pořízení bydlení je celá řada, stejně tak různých hypotéčních úvěrů. Optimálním výběrem lze výrazně ušetřit.
 

Vybíráme nejenom nemovitost, ale i úvěr

Stejně jako výběru vysněné nemovitosti věnujeme dostatek času a hledáme nemovitosti na internetu, chodíme po prohlídkách a přemýšlíme o možnostech vylepšení, tak je nutné se stejnou pečlivostí hledat nejlepší podmínky úvěru na bydlení. Dobrý finanční poradce nám může s financováním pořízení bydlení výrazně pomoci a ušetřit značnou částku. 

  • S dobrým finančním plánováním je pořízení nemovitosti na dluh správným finančním rozhodnutím, které se v budoucnu zhodnotí. Čím dříve bydlíme ve vlastním, tím dříve získáváme finanční náskok a jistotu. Pronajímatel může vždy změnit své plány a pronajímanou nemovitost chtít prodat nebo přenechat rodinným příslušníkům.

S vlastním bydlením jsme finančně zodpovědnější

Ze statistiky také vyplývá, že mladí lidé, kteří si pořídí vlastní bydlení na úvěr se chovají v běžném životě finančně zodpovědněji než jejich kolegové z pronájmu. Nutnost splácet hypotéku pomáhá hledat ve finančním rozpočtu rezervy, lépe plánovat výdaje a v konečném důsledku i více ušetřit. Protože zaplacené úroky z bydlení snižují daňovou povinnost, neplatí se peníze navíc pronajímateli a s hypotékou jsme finančně zodpovědnější,  tak mají mladí lidé splácející hypotéku paradoxně mnohdy více financí na dovolenou nebo investice.

Hodnota zůstává

Zatímco peníze za nájem již nikdy více nespatříte, vlastní nemovitost cenu nikdy neztratí, právě naopak! Můžete ji prodat nebo předat třeba dětem. Tedy i z nefinančního pohledu znamená pořízení vlastní nemovitosti obrovskou a pro mnohé podstatnou výhodu: další generace už budou bydlet ve vlastním a platit méně. 

Zpět na novinky